• ÇÖZÜMLER

  enerji
  depolama
  sistemleri

  Enerji Depolama Sistemleri'nin elektrik şebekeleri için temel amacı, elektrik enerjisini depolanacak bir forma dönüştürmek, depolamak ve gerektiğinde tekrar elektrik enerjisi olarak şebekeye aktarmaktır. 

 • ÇÖZÜMLER

  enerji
  depolama
  sistemleri

  Enerji Depolama Sistemleri, güvenilir bir işletim sürecini desteklemek için kontrol ve yönetim sistemleriyle birlikte kurulmaktadır. Enerji Depolama Sistemleri, enerji maliyetlerini düşürmek ve talep yükünü kontrol etmek adına kendi kendini şarj ve deşarj edebilmektedir.

 • ÇÖZÜMLER

  enerji
  depolama
  sistemleri

 • ÇÖZÜMLER

  enerji
  depolama
  sistemleri

  • ÇÖZÜMLER

   enerji depolama sistemleri

  • ÇÖZÜMLER

   enerji depolama sistemleri

  • ÇÖZÜMLER

   enerji depolama sistemleri

  • ÇÖZÜMLER

   enerji depolama sistemleri

   Çözümlerimiz

   Puant Azaltma

   Batarya elektriğin ucuz olduğu zamanlarda şarj, pahalı olduğu zamanlarda deşarj edilir. Elektrik fiyat farkını kullanarak sistem kârı en üst düzeye çıkarılır.

   Mikro Şebeke

   Şebekenin olmadığı yerlerde güneş enerjisi ve depolama sistemi ana güç kaynağı olarak kullanılır. DG (Diesel Generator) bağlantısı ile de yedek güç sağlanır.

   Yedek Güç Kaynağı

   Herhangi bir arıza sırasında ya da şebeke kaynaklı kesintilerde batarya yedek güç kaynağı olarak kullanılır.

   Frekans Kontrolü

   Batarya depolama sistemleri hızlı tepki verme özelliği sayesinde Primer ve Sekonder frekans kontrolünde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sistem frekansı düştüğünde veya yükseldiğinde tepki olarak aktif güç çıkışının artırılması veya düşürülmesi ile sistem frekansı yeniden dengelenir.

   Küçük Ölçekli Sistemler

   Ev tipi enerji depolama sistemleri, kendi enerjisini üretebilen ve ürettiğinin fazlasını depolayarak ihtiyaç anında kullanılacak sistemlerdir.

   Orta Ölçekli Sistemler

   Enerji kalitesinin sürekliliğini sağlamak, enerjinin üretim fazlası olduğu zamanlarda depolanması ve ihtiyaç zamanlarında kullanılan sistemlerdir.

   Büyük Ölçekli Sistemler

   Şebeke sisteminde talep-üretim dengesini verimli bir şekilde korumak, sistem frekansını dengelemek ve yenilenebilir enerji kaynaklarının güvenilirliğini artıran sistemlerdir.

   Hizmetlerimiz

   • Faucibus nisl tincidunt eget nullam Faucibus nisl tincidunt eget nullam

   • Faucibus nisl tincidunt eget nullam Faucibus nisl tincidunt eget nullam

   • Faucibus nisl tincidunt eget nullam
   • Volutpat est velit egestas dui
   • Tincidunt ornare massa eget egestas purus
   • Congue nisi vitae suscipit tellus mauris

   Çözüm Ortaklarımız

   GROWATT

   İnovasyonu ile Amerika ve Avustralya'da pazar liderlikleri elde eden Çin merkezli İnverter üreticisi

   12 yıl önce kurulmasına rağmen , göstermiş olduğu inovasyon ile USA , AVUSTURALYA gibi standartları ağır ülkelerde Pazar liderlikleri elde etmiş olan Çin merkezli İnverter üreticisi Growatt , 2020 yılında Form Elektrik A.Ş ile Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmıştır.750W tan 250.000W aralığında on-grid , off-grid ve hibrit inverter ürünleri bulunan GROWATT bugün itibari ile hem bireysel hem endüstriyel uygulamalarda Türkiye pazarının önemli bir oyuncusu haline gelmiştir. Growatt ürünlerini ve çözümlerini keşfetmek için aşağıdaki linki incelemenizi rica ederiz.

   DYNESS

   Düşük maliyetle daha sağlıklı bir enerji zinciri yaratan Çin merkezli Li-ion batarya üreticisi

   Uygun bir maliyetle daha sağlıklı bir enerji zinciri yaratmak geleneksel yakıt türlerinden elde edilen enerjinin dünyamıza vermiş olduğu çevre zararlarını azaltmayı kendine misyon edinmiş Çin merkezli Li-ion batarya üreticisi hem Of-Grid hem de Hibrit sistemler için teknolojik ürünler sunmaktadır. 2022 yılı son çeyreğinde DYNESS kalitesi Form Elektrik A.Ş temsilciliğinde artık Türk müşterilere sunulacaktır.

   HORSTMANN GmBH

   Orta ve büyük ölçekli depolama ihtiyaçlarınıza toplam çözüm.

   100 den fazla ülkede FCI (Fault Current Indicator) konusunda en bilinen ve tercih edilen markadır. 12 yıldır Form Elektrik A.Ş işbirliği ile bugün Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekesinde bir çok Elektrik Dağıtım Şirketinin, Arıza Akımı Gösterge Cihazları konusunda ilk tercihidir. Horstmann ürünlerini ve çözümlerini keşfetmek için aşağıdaki linki incelemenizi rica ederiz.